ANASAYFAANASAYFA
HAKKIMIZDAHAKKIMIZDA
REKLAMREKLAM
İLETİŞİMİLETİŞİM
tavuk sulu bulgur pilavı
tavuk sulu bulgur pilavı
tavuk sulu bulgur pilavı Ne zaman bütün tavuk haşlasam, vazgeçilmezim tavuk sulu bulgur pilavı yaparım. O gün işim fazlasıyle yüklüdür; hamur yoğurur, yufka bazlama açarım. Bazen olur işin kolayı...
patlıcan yemeği nasıl yapılır
patlıcan yemeği nasıl yapılır
patlıcan yemeği nasıl yapılır Sulu yemekler içerisinde en kolay yapılanları, sebze yemekleridir. Pişirilme ve malzeme hazırlama süreleri oldukça kısadır. Patlıcanın onlara çeşit yemeği yapılır. Evler...
mantı sosu
mantı sosu
mantı sosu Mantı sosu, domates veya salça kullanılarak yapılır. Sos hazırlarken başta tereyağı olmak üzere, isteğe bağlı olarak her çeşit yemeklik yağ kullanılabilir. Elbette, tereyağı ile hazırlan...

Herkes Onu Okuyor Başvurular, Sorular,Kitaplar,Sınavlar,Ödüller

2 sene önce sargossa tarafından yazıldı, kez görüntülendi ve hakkında 2 yorum yapıldı.

Herkes Onu Okuyor Başvurular, Sorular,Kitaplar,Sınavlar,Ödüller Hakkında Bilgiler

Herkes onu okuyor

Herkes onu okuyor

Herkes Onu Okuyor Başvurular

Sınav seansımı yanlış girdim, değiştirmek istiyorum. Nasıl yapabilirim?

 • Başvuru formunu hatalı doldurduğunu düşünen kişiler veya seans ve kategori bilgisi gibi bilgileri değiştirmek isteyen kişiler; https://form.herkesonuokuyor.com/duzeltme adresindeki formun açıklama kısmına, değiştirmek istedikleri bilgileri yazarak formu iletmelidirler.

23 Ocak 2013 tarihinden önce e-posta yoluyla yapılan değişiklikler geçerliliğini koruyacaktır. Düzeltme talebiniz sonrasında değişikliğin gerçekleştiğine dair ilgili kişilerden e-posta yoluyla bilgilendirileceksiniz.

Hangi sınav seansını seçmem gerekiyor?

 • Sınava gireceğiniz kitabı (seviyeyi) seçtikten sonra, sınav takviminden sınava girebileceğiniz uygun gün ve saati seçerek, istediğiniz seansı seçebilirsiniz. Sınav takvimi için: http://herkesonuokuyor.com/files/sinav-saatleri.pdf

Başvuru formundaki “İl Referans” ve “İlçe Referans” nedir?

 • Başvuru formunda yer alan “İl Referans” ve “İlçe Referans” kutularını sadece ilgili kişiler dolduracaktır. Bireysel başvurularda bu alanların doldurulmaması gerekmektedir.

Nereden başvuru yapabilirim?

Ne zamana kadar başvuru yapabilirim?

 • Sınavlar için son başvuru tarihi 24 Mart 2014’tür.

İkinci Aşama Sınavı nedir?

Yabancı uyruklu kişiler sınava katılabilir mi?

Yabancı uyruklu kişiler de sınavımıza katılabilir. Ancak sınav merkezlerimiz yalnızca Türkiye’de olacağı için, sınavımıza kayıt yaptıran yabancı uyruklu kişiler Türkiye sınırları içinde sınava girecektir.

Sınav başvurularını nerelerden yapabiliriz?

Sınav başvurularımız yalnızca internet üzerinden yapılmaktadır. http://form.herkesonuokuyor.com/ adresinden sınavımıza kayıt yaptırabilirsiniz.

Başvurulara geri dönüş ne zaman yapılacak?

Sınavımıza son kayıt tarihi 24 Mart 2014’tür. Başvuru yapılan kişilere bu tarihten sonra SMS ile geri dönüş yapılacaktır.

 

Herkes Onu Okuyor Kitaplar

Sınav için sunulan kitaplardan hangisini seçmem gerekiyor?

 • Sınava girmek isteyen ortaokul öğrencileri, sadece Rahime Kaya’nın, “Efendiler Efendisi Hz. Muhammed” kitabından sorumludurlar.
 • Sınava girmek isteyen lise öğrencileri, Reşit Haylamaz’ın, “Efendimiz” kitabından sorulumludurlar. Bunun yanı sıra bir üst seviyeden sınava girmek isteyen lise öğrencileri; M.Fethullah Gülen’in Sonsuz Nur kitaplarından da sınava girebilirler.
 • Yetişkin kategorisindeki kişiler (üniversite öğrencileri ve/veya 18 yaş ve üstü kişiler -eğitim veya diploma seviyesi gözetilmez-) isterlerse; M.Fethullah Gülen’in “Sonsuz Nur” kitaplarının her iki cildinden veya istekleri dahilinde bir alt seviyenin kitabı olan Reşit Haylamaz’ın “Efendimiz” kitabından sorumlu olabilirler.

Kitapları nereden temin edebilirim?

 • Kitaplarımızı bütün seçkin kitabevlerinden temin edebilirsiniz.

Kitaplar ücretsiz mi dağıtılıyor?

 • Hayır, kitaplar ücretsiz olarak sadece cezaevlerinde dağıtılmaktadır.

Herkes Onu Okuyor Sınavlar

Sınav nerelerde yapılacak?

 • Sınavımız Türkiye’deki 81 ilde olacaktır. Sınav giriş bilgileri (tarih ve mekan), katılım formuna yazdığınız cep telefonu numarasına önümüzdeki haftalarda SMS yolu ile iletilecektir.

Sınava giriş belgesi elimize ulaşacak mı?

 • Sınava girişlerde yalnızca nüfus kağıdı ile gelmeniz yeterli olacaktır. Gerekli bilgiler formu doldururken verdiğiniz SMS numarası yoluyla tarafınıza iletilecektir.

Sınava giriş ücretli mi?

 • Sınava giriş öncesinde, sınav sırasında ya da sınav sonrasında herhangi bir ücret talep edilmeyecektir

Sınav türü test mi yoksa yazılı mı olacak?

Sınavımız çoktan seçmeli test şeklinde olacaktır. Orta okul kategorisinde 50 soru 60 dakika, lise kategorisinde 60 soru 60 dakika ve yetişkin kategorisinde 70 soru 70 dakika şeklinde olacaktır.

Sınav seansları nasıl seçilir?

Başvuru sırasında seçmiş olduğunuz kitapların sınav seansları otomatik olarak kayıt formunda çıkacaktır. Kişiler kendilerine uygun olan sınav tarihini seçerek kayıtlarını oluşturabilirler.

İlk sınavdan sonra ikinci sınava girmek zorunlu mudur?

İlk sınavda dereceye giren katılımcılar ikinci sınavda tüm il şampiyonları ile yarışacaklardır. İlk sınava giren kişiler ödüllere sahip olabilecekleri gibi, ikinci sınava girmek için herhangi bir zorunlulukları yoktur.

İkinci sınava girmeye hak kazanan kişilerin, sınavların yapılacağı illere ulaşımı sağlanacak mı?

Birinci sınavımızda başarılı olan ve ikinci sınava girmeye hak kazanan kişilerin ulaşımları Herkes O’nu Okuyor tarafından sağlanacak ve konaklamaları belirlenecek olan misafirhanelerde yapılacaktır.

Herkes Onu Okuyor Ödüller

Umre ziyaretini herkes kazanabilir mi?

Sınavlarımızda lise ve yetişkin kategorilerinden sınava giren ve derece alan katılımcılar Umre ziyaretini kazanacaktır. Kazanan kişiler, bu hakkı kendisi kullanabilir ya da bir yakınına devredebilir.

Umre ziyaretinin tarihi nedir?

Umre ziyareti Mayıs ayında yapılacaktır. Tarihlerini değiştirmek isteyen katılımcılara Umre çekleri verilecektir. Daha sonradan bu çekleri kullanmak isteyen kişiler arada oluşan fiyat farkını kendileri karşılama şartıyla istedikleri zaman bu ödüllerini kullanabilirler.

Kaç adet ödül dağıtılacak?

Ödüllerin sayısı ve tam listesi gelecek haftalarda www.herkesonuokuyor.com adresli internet sayfamızdan,facebook.com/herkesonuokuyor adresli resmi Facebook sayfamızdan vetwitter.com/herkesonuokuyor adresli resmi Twitter hesabımızdan duyurulacaktır.

İkinci sınavda başarılı olan kişilerin ödülleri nelerdir?

Ödüller her iki sınavda da aynı olmakla birlikte, Türkiye genelindeki sınava giren yarışmacılar Türkiye çapında derece sahibi olma fırsatı yakalayacaklardır.

Herkes O’nu Okuyor birinci yarışmasonuçları, her ilin dernekleri tarafından katılımcılara SMS veya E-Posta yoluyla duyurulacaktır. İllerdeki dernek irtibat bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

https://www.herkesonuokuyor.com/files/dernek_listesi.pdf

Makaleye Gelen Aramalar:

  Herkes onu okuyor örnek sorular  herkes onu okuyor soruları  herkes onu okuyor ödülleri 2014  herkes onu okuyor sınav soruları  herkes onu okuyor ödülleri  herkes onu okuyor  herkes onu okuyor ödüller  herkes onu okuyor kazananlar  herkes onu okuyor 2013 sınav soruları  herkes onu okuyor 2014 ödülleri  
<<< ÖNCEKİ RESİM                                                
Benzer Yazılar
Abhazya (Abhazia, Apsnı) ve Abhazlar (Abazalar, Apsuva)
Abhazya (Abhazia, Apsnı) ve Abhazlar (Abazalar, Apsuva) Abhazya Abhazya (Abhazca: Аpсны/Apsnı; Gürcüce: აფხაზეთი / Aphazeti), Gürcistan'ın kuzeybatı kesiminde, Karadeniz'in doğusunda tarihsel bölge. Adını, bugün bölgenin halklarından biri olan Abaz...
nokta birleştirmece gezgindiyari.com
[gallery ids="34557,34558,34559,34560,34561,34562,34563,34564,34565,34566,34567" orderby="rand"]...
okul öncesi sanat etkinliği boyama sayfası ördek (bayan ördek)
                Okul öncesi  ritmik sayma okuma yazma [caption id="attachment_33658" align="aligncenter" width="371"] 1 den 10 kadar ritmik sayılar okul öncesi gezgindiyari.com[/caption] [button color="red" size="small" link="http://gezgindiyar...
Yorumlar ( 2 )
 1. admin diyor ki:

  gezgindiyari.com– Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (sav)’i daha iyi tanımak ve tanıtmak için düzenlenen kampanyaya 2 milyon kişi başvuruda bulundu.Peygamber Yolu Derneği tarafından organize edilen ‘Herkes Onu Okuyor’ adlı yarışmada en fazla başvuru İstanbul’da oldu.Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (sav)’i tanımak ve tanıtmak için yarışmada hangi sorular sorulacak?Soru formatı nasıl olacak?Herkes Onu gezgindiyari.com ilgili tüm detaylar gezgindiyari.comda…

  Peygamber efendimiz Hz.Muhammed’i konu alan ‘Herkes Onu Okuyor’ adlı bilgi yarışmasında nefesler tutuldu.Peygamber efendimizin hayatını okumaya teşvik eden bilgi yarışması ne zaman başlayacak?Kimler başvuru yapabilir?Tüm detaylar…

  Peygamber Efendimizin hayatının konu aldığı ve Peygamber efendimizin Hayatını herkese okutmayı amaçlayan yarışmada;Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in hayatıyla ilgili kitap okumaya teşvik amacıyla düzenlenen ‘Herkes O’nu Okuyor’ okuma projesi başladı.

  Peygamber Yolu Derneği tarafından düzenlenen ’Herkes O’nu Okuyor’ adlı programın tanıtım toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi.

  Peygamber Efendimiz’i daha iyi tanımak için düzenlenen program, ortaokul, lise ve yetişkin olmak üzere 3 ayrı kategoride gerçekleştirilecek.

  Program kapsamında tüm katılımcılar Hazreti Muhammed ile ilgili kitaplar okuyacak.

  24 Mart’a kadar verilen sürenin sonunda tüm katılımcılar sınava tabi tutulacak. Büyük ödül ise dereceye giren 1.400 kişinin umreye gönderilmesi olacak.

  Milyonlara ulaşmak için yayın hayatına başlayan Son Peygamber Hz. Muhammed’in (S.A.S) daha çok insan tarafından tanınması amaçlayan herkesonuokuyor.com web sitesinin tanıtımları televizyon kanallarında gösterimlere başladı.

  Herkes Onu Okuyor Yarışması

  Hz. Muhammed (S.A.V) hakkında yazılmış kitaplardan herhangi birisini seçip o kitabı okuyarak sınava giriyorsunuz. Girdiğiniz aynı sınava tüm Türkiye çapında başka birileri de giriyor ve sınavda derece yaparsanız umre ziyareti, bilgisayar, tablet ve binlerce hediye kazanabiliyorsunuz.

  Beşiktaşlı futbolcular Serdar Kurtuluş, Uğur BoralGalatasaray’ın efsane oyuncusu Arif Erdem, ünlü teknik direktör Yılmaz Vural, spor sahalarından milletvekilliği sıralarına geçiş yapan Hakan Şükür ve eski futbolculardan İbrahim Üzülmez, Hz.Muhammed’in (SAV) hayatını okuma adına Haberin Devamı

  düzenlenen yarışmanın önemine değindi.

  SERDAR KURTULUŞ (Beşiktaşlı futbolcu): EN BÜYÜK DUAM ŞEFAATİNE NAİL OLABİLMEK

  Öncelikle kutlu doğum haftasına yönelik yapılan bu organizasyonların devamını dilerim.Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) hayatı İslamiyet’i yaymaya çalışmakla geçmiş Allah’ın Resulu ve dostudur. Bizler O’nun hayatını örnek alıp kendimize rehber edinmeliyiz. O’nun düsturları bizim de düsturumuz olmalı. Çünkü iyiliği, kötülüğü, haramı, helali Kur’an’ı Kerim ışığında hadis-i şerifleri ile bizlere gösteren Peygamber Efendimiz’dir. O, aynı zamanda tüm İslam aleminin kılavuzudur. Eğer elime bir fırsat sunulsaydı ilk isteyeceğim şey O’nun o mübarek ellerini öpmek olurdu. Bizler onun gösterdiği yolda doğruyu buluyoruz. Rabbime en büyük duam Nebiler Sultanı’nın şefaatine nail olabilmek. Umarım hepimiz Efendimiz’in yolunda ilerler, Cenab-ı Hakk’a ve Efendimize layık bir insan oluruz.

  UĞUR BORAL (Beşiktaş’lı futbolcu): EFENDİMİZ’İ BİLMEYEN, OKUMAYAN KALMAYACAK

  Efendimiz’ in en sevdiğim davranışı kötü söz söyleyenleri bile yumuşak üslupla davranması. Düşmanlarına bile adaletle davranması. O, 23 senelik Peygamberlik döneminde ilahi kudretiyle yedi cihana hükmetti ve düzeni değiştirdi. Söz konusunu Efendimiz olunca kelimeleri seçmekte zorlanıyorum. Zira O’nun bahsinde hatalı bir kelime kullanırsam kendimi affedemem. Aradan binlerce yıl geçmesine rağmen Efendimiz’i hayatımızın her yerinde hissediyoruz. Ve inşallah ‘Herkes Onu Okuyor’ gibi kampanyalar ile bu durum katlanarak kıyamete kadar devam edecek. Yapılacak olan organizasyon beni çok mutlu ediyor, şahsım adına bu organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çünkü Efendimiz, Kur’an’ın önderliğinde insanoğluna her şeyin en güzelini öğretti. İnsanı insan yapan, doğru yola iten özellikleri insana kazandırdı. Toplumların ahlaki yönden şekillenmesini, düzgün, karakterli insanlar olmamız için yılarca uğraştı. Bu organizasyonlar ve çabalarla Efendimiz’i bilmeyen, okumayan kalmayacak. Kalplerimize, sinelerimize bu tip organizasyonlar sayesinde Türk toplumunun tüm fertlerine Peygamberimiz’in sünnet-i seniyyesi kazandırılacak. Önümüzdeki kutlu doğum haftasında da tüm müminlerin Efendimiz’i hakkı ile anmalarını diliyorum.

  İBRAHİM ÜZÜLMEZ (Eski futbolcu): ALLAH BİZLERİ ONUN YOLUNDAN AYIRMASIN

  ‘Herkes O’nu Okuyor’ gibi organizasyonlara bizim ülke olarak çok ihtiyacımız var. Malum sıkıntılı günler geçiriyoruz. Böyle bir kampanya için emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Efendimiz; yaşadığı sıkıntılara, zorluklara rağmen mücadeleyi hiç elden bırakmadı. Gördüğü işkencelere rağmen davasından vazgeçmedi. O musibetlere rağmen insanları, cahiliye bataklığından çıkarıp doğru yola sevk etme yolundan hiç ayrılmadı. İyilikseverliği, dürüstlüğü, cömertliği, neşesi, etrafındaki insanlara karşı ortaya koyduğu muhabbeti, davranışları ile hepimize örnek oldu. Hadis-i şeriflerini iyi idrak edip yaşamımıza uygulamamız gerekir. Allah bizleri O’nun yolundan ayırmasın, şefkatine nail eylesin.

  HAKAN ŞÜKÜR (Eski futbolcu-Bağımsız İstanbul Milletvekili): EMEĞİ GEÇENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN

  ‘Herkes O’nu Okuyor’ kampanyası çok değerli, uluslararası alanda yapılan bir program olduğu için herkes onu okumaktan ziyade O’nu anlamayı, yaşamayı nasip etsin Allah bize. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.

  ARİF ERDEM (Eski futbolcu): O’NUN YOLUNDAN GİTMELİYİZ

  Efendimiz’i (SAV) güneşin doğup battığı her yere götürme hedefi hepimizde olmalı. Biz O nuru dünyanın her bir tarafına götürmekle mükellefiz. Bunu başaranlar var. Allah sayılarını artırsın. O’nu tanıma, O’nu bilme, O’nun doğrultusunda yaşamayı düstur edinmeliyiz. Hepimiz O’nun yolundan gidenlerden olmalıyız. Bu yarışma da bu amaca hizmet ediyor.

  YILMAZ VURAL (Teknik Direktör): KAMPANYAYI DESTEKLİYORUM

  “Herkes O’nu Okuyor” kampanyasını çok önemli buluyor ve destekliyorum. Burada amaç peygamberimizin daha iyi tanıtılması. O’nun insanlara verdiği öğütlerin ne olduğunu insanlara anlatmak. Bizim tabii ki de peygamberimiz hakkında konuşmak haddimize değil. En azından ‘Elhamdülillah Müslümanım’ diyen herkesin Efendimiz ile alakalı her türlü bilgisi olması gerekir diye düşünüyorum. O, bize doğruyu, düşmanımıza bile nasıl davranmamız gerektiğini, insanların birbirleriyle ilişkilerinin nasıl olması gerektiğini öğretti. Hep doğru yola güzel yola bizi teşvik eden tarzıyla, sünnet dediğimiz davranışlarıyla bize örnek oldu. O (SAV) Cenab-ı Hakkın yer yüzündeki elçisi.

  2 milyon 47 bin 248 kişinin yarışmaya başvuruda bulunduğunubelirten Peygamber Yolu Derneği Genel Başkanı Ali Demirel, “Halkımız çocuğu, genci ve yaşlısıyla yarışmaya rekor seviyede büyük bir teveccüh gösterdi. Bu başvuru, Guinnes Rekorlar Kitabı’na girecek çaptadır.” dedi.

  “Peygamber Efendimizi (sav) daha iyi tanımak ve tanıtmak için ne yapmalıyız?” sorusundan hareket eden Peygamber Yolu Derneği, Herkes Onu Okuyor kampanyasını hayata geçirdi. 7 Ocak’ta başlayan başvuruların 24 Mart tarihinde sona erdiği belirtildi. Yarışmanın birinci aşama sınavlarının 31 Mart- 12 Nisan tarihleri arasında gerçekleşeceğini söyleyen Demirel, “Mümkün olan en fazla sayıda vatandaşımızın sınava katılımını sağlamak amacı ile sınavlar değişik seanslar da gerçekleştirilecek, her seansın soruları da birbirinden farklı olacaktır.” ifadelerini kullandı.

  Demirel, yarışmanın ortaokul kategorisi için Rahime Kaya’nın ‘Efendiler Efendisi Hz. Muhammed’ kitabından, lise kategorisinde Reşit Haylamaz’ın ‘Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz’ kitabından, yetişkin kategorisi için ise Fethullah Gülen Hocaefendi’nin ‘Sonsuz Nur’ kitabından yapılacağını hatırlattı.

  ‘EN FAZLA BAŞVURU 408 BİN KİŞİ İLE İSTANBUL’DAN YAPILDI’

  Başvuru kayıtları hakkında bilgi veren Demirel, şunları kaydetti: “Sınava başvuranların yüzde 52,35’ini (1 milyon 71 bin 650) kişi kadınlar, yüzde 47,65’ini (975 bin 608) ise erkekler oluşturuyor. Başvuruların yüzde 38’i lise, yüzde 24’ü ise ortaokul kategorisinde yarışmak için başvuruda bulunmuştur. Başvuruların en yaşlısı 1920 doğumlu. En fazla başvuru ise 14-16 yaş grubunda yapıldı. Nüfusuna oranla en fazla başvuru yapılan yerler ise sırası ile Kayseri, Karaman, Aksaray, Kırşehir, Nevşehir, Osmaniye olarak gerçekleşmiştir. En fazla başvuru ise 408 bin kişi ile İstanbul’dan yapılmıştır. Bu ilimizi sırasıyla Ankara, Bursa, Kayseri, İzmir takip etmiştir.”

  Bu arada Çorum’un Osmancık ilçesinde faaliyet gösteren Kardelen Çevre, Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Osman Savaş, ”Efendimiz (sav), hayatını bilmeyen kalmamalı.” dedi. Türkiye genelinde Peygamber Yolu Derneği tarafından düzenlenen ‘Herkes O’nu Okuyor’ kampanyası çerçevesinde Osmancık ilçesinde program düzenlendi. Kardelen Çevre, Eğitim ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte Hz. Muhammed’i sunum gerçekleştirildi.

  Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, bir üniversite öğrencisinin okuduğu ‘Medine’nin Gülü’ isimli şiirle devam etti. Programın açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Osman Savaş ”Bu kampanyadan beklentimiz Efendimiz’in hayatını bilmeyen kalmamalı. Allah’tan dileğimiz ise okuduğumuzu anlamayı, anladığımızı yaşamayı, yaşadığımızı da anlatmayı bizlere nasip etsin.” dedi. Programda araştırmacı yazar Mustafa Arslan, Osmanlı’nın Peygamber sevgisini anlattı. Arslan, şunları söyledi: ”Osmanlı padişahlarında Efendimiz’e karşı öyle derin bir sevgi vardı ki Topkapı Hırka-i Saadet Dairesi’ni tavus kuşu tüyleriyle temizleyen hizmetçilere bu tüyleri attırmaz, başlarına püskül yaparlardı. Mekke ve Medine’yi fetheden Yavuz Sultan Selim ne kendi döneminde ne de sonraki padişahlar kendi dönemlerinde kalelere Osmanlı bayrağı çektirmedi. Bu padişahların bayrak çektirmemesinin nedeni ise Peygamber Efendimiz’in sancağının dalgalandığı yerde başka bayrakların dalgalanmasını uygun görmemişler.”

  Bu arada Çorum’un Osmancık ilçesinde faaliyet gösteren Kardelen Çevre, Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Osman Savaş, ”Efendimiz (sav), hayatını bilmeyen kalmamalı.” dedi. Türkiye genelinde Peygamber Yolu Derneği tarafından düzenlenen ‘Herkes O’nu Okuyor’ kampanyası çerçevesinde Osmancık ilçesinde program düzenlendi. Kardelen Çevre, Eğitim ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte Hz. Muhammed’i sunum gerçekleştirildi.

  Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, bir üniversite öğrencisinin okuduğu ‘Medine’nin Gülü’ isimli şiirle devam etti. Programın açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Osman Savaş ”Bu kampanyadan beklentimiz Efendimiz’in hayatını bilmeyen kalmamalı. Allah’tan dileğimiz ise okuduğumuzu anlamayı, anladığımızı yaşamayı, yaşadığımızı da anlatmayı bizlere nasip etsin.” dedi. Programda araştırmacı yazar Mustafa Arslan, Osmanlı’nın Peygamber sevgisini anlattı.

  Arslan, şunları söyledi: ”Osmanlı padişahlarında Efendimiz’e karşı öyle derin bir sevgi vardı ki Topkapı Hırka-i Saadet Dairesi’ni tavus kuşu tüyleriyle temizleyen hizmetçilere bu tüyleri attırmaz, başlarına püskül yaparlardı. Mekke ve Medine’yi fetheden Yavuz Sultan Selim ne kendi döneminde ne de sonraki padişahlar kendi dönemlerinde kalelere Osmanlı bayrağı çektirmedi. Bu padişahların bayrak çektirmemesinin nedeni ise Peygamber Efendimiz’in sancağının dalgalandığı yerde başka bayrakların dalgalanmasını uygun görmemişler.”


© TÜM HAKLARI SAKLIDIR - SITEMAP - RSS